Четверг, 9 декабря

Участь в публічних торгах України та ЄС по продажу лісу

Якщо компанія-заявник, організація або установа засновані в ЄС, вона має право брати участь у відкритому тендері в будь-якій країні ЄС і в Україні. Вона має право:

  1. Брати участь у відкритому тендері в іншій країні ЄС без дискримінації та в Україні, якщо тендер розміщений на майданчику sale.uub.com.ua;
  2. використовувати підтверджуючі документи (сертифікати, дипломи і т.д.), видані країною;
  3. мати рівний доступ до всієї інформації про тендери, незалежно від країни ЄС, в якій компанія перебуває;
  4. мати доступ до процедур перевірки у відповідній країні.

Коли можуть виключити

Заявнику може бути відмовлено в участі в процедурі, якщо йому або його компанії не можна довіряти. Наприклад, учасники тендера:

  • Будуть виключені, якщо вони не платять податки або внески на соціальне страхування, беруть участь в корупції або мають зв’язки зі злочинною організацією;
  • можуть бути виключені, якщо вони є банкрутами або винні в серйозному професійному проступку.

Наразі можна знайти докладний опис причин виключення в Директивах в розділі законодавства ЄС, в національному законі про державні закупівлі та в документах, наданих організацією, що закуповує.

Коли слід опублікувати публічний тендер

Як правило, тендери на державні контракти, які підпадають під дію правил ЄС, повинні публікуватися в онлайн-версії Додатки до Офіційного журналу Європейського Союзу – порталу Tenders Electronic Daily (TED). Державні органи також можуть публікувати повідомлення на порталі TED, коли контракт має меншу вартість. У TED основна інформація про тендери доступна на всіх офіційних мовах ЄС.

Деякі тендери щодо продажу лісу, що публікуються на цьому майданчику, автоматично з’являються на сайті Прозорро.Продажі. Детальніше дізнатися про дані торги можна на сайті https://sale.uub.com.ua/ru/filter/wood.

Попереднє інформаційне повідомлення про майбутні тендери

Організація, що закуповує, може також публікувати попереднє інформаційне повідомлення (PIN) на порталі Tenders Electronic Daily (TED). PIN-код призначений для завчасного надання інформації про майбутні закупівлі.

Зазвичай PIN-код публікується від 35 днів до 12 місяців до публікації повідомлення про контракт.

Коли тендерна заявка публікується після попереднього інформаційного повідомлення, термін подачі заявок може бути скорочений.

Оцінка

Тендери оцінюються шляхом нарахування балів на основі заздалегідь опублікованих критеріїв, при цьому кожна категорія варто певної суми; наприклад пропонована ціна може становити 40%, технічні характеристики 50% і вплив на навколишнє середовище 10%.

Оцінка пропозицій може початися тільки після закінчення крайнього терміну подачі.

Присудження контракту

Потрібно бути проінформованим якомога швидше про те, виграно було контракт чи ні. Якщо заявник не був відібраним, він маєте право на пояснення причин відхилення його пропозиції.

Якщо заявник відчуває, що піддався дискримінації або помітив порушення в процедурі, він може запросити перегляд процедури або подати скаргу.

Електронне виставлення рахунків

Якщо було присуджено суспільний договір або концесійний договір, заявник має право відправляти електронні рахунки-фактури, відповідні Європейському стандарту електронного виставлення рахунків, державному органу, яка уклала контракт.

Всі централізовані національні адміністрації в ЄС зобов’язані приймати рахунки. У деяких країнах державні органи на субцентральном рівні також повинні будуть приймати електронні рахунки до квітня 2021 року.