Четверг, 9 декабря

Переваги проведення державних закупівель в системі ПроЗорро

Система державних закупівель ПроЗорро дала можливість значно знизити корупційну складову. Таким чином, навіть початкові підприємці мають шанси на те, щоб отримати державне замовлення.

Якщо раніше, у державних закладів була можливість фальсифікувати документацію, то сучасна система тендерних торгів не дає можливості проводити подібні маніпуляції. Важливо зазначити, що можливості авторизуватися безпосередньо в системі ПроЗорро немає. При цьому, на офіційному сайті є посилання на акредитовані електроні майданчики. Серед них можна знайти і сайт tender.uub.com.ua. Українська універсальна біржа надає послуги по тендерних закупівлях не перший рік і на даний момент вважається одним з найбільш надійних майданчиків.

Переваги участі в державних закупівлях через систему ПроЗорро

Якщо раніше тендерні замовлення проводились в паперовому варіанті, то в сучасних умовах електрона форма й система ПроЗорро стала чудовим альтернативним варіантом.

Далі виділимо наступні переваги участі в електронних торгах через систему ПроЗорро:

  • Прозорість – вся інформація, що стосується публічних закупівель знаходиться у вільному доступі. Це означає, що будь-який з учасників може легко з нею ознайомитися. Це актуально і по відношенню до тих виконавців, що приймають участь в тендерах на електронному майданчику УУБ;
  • Економія коштів – державні структури, що зацікавлені в проведенні закупівель не вносять ніяких коштів за організацію тендерів. В свою чергу, є певні внески від представників бізнесу. Сума внеску залежить від кінцевої вартості всього замовлення. Мінімальний внесок – 17 гривень, максимальний – 1700.
  • Зручність – для того ,щоб знайти замовника тендеру й прийняти участь в торгах не потрібно виходити з дому й витрачати час на збір паперів та відправку заявок. Все це робиться в онлайн форматі, не виходячи з дому. Те же саме можна сказати  про замовників, які можуть знайти недорогого та якісного виконавця послуг.

Більш того, система ПроЗорро дає можливість оскаржувати вибір виконавця. Тобто, якщо один з учасників впевнений, що вибір в сторону іншого учасника не був обґрунтованим, він може подати оскарження.

Сучасні тендерні торги – це суттєве нововведення, яке зробило закупівлі та поставки товарів більш прозорими та вигідними як для однієї, так і іншої сторони.